रन्जु दर्शनाकै झल्को दिने गरी कपिलबस्तुमा उपमेयरमा उठीन् २२ वर्षे युवती

कपिलवस्तु, २० जेठ । पहिलो चरणमा भएको स्थानिय निकायको चुनावमा विवेकसिल नेपाली दल बाट काठमाण्डौ महानगरपालिकामा मेयरको उम्मेदवार भएर चुनावि मैदानमा आएकि रन्जु दर्शना जसरी एका एक चर्चामा आएकि थिईन त्यसरि नै कपिलवस्तु शिवराज नगरपालिकामा नेकपा एमालेको तर्फ बाट उपमेयरको उम्मेदवार पाएकी शिव कुमारी थारु अहिले स्थानिय तहमा निकै चर्चामा आएकि छिन । उनले अहिले आफनो २२ वर्षको विद्यार्थि जिवनलाई एउटा सफल नेतृ बन्ने उद्देश्यले राजनितिक मोड दिएकि छिन ।

.

श्रीमान विदेश , ३ वर्षकि आफनि छोरी , व्याचलर अध्यनरत र मध्यम तहको परिवारमा बस्दै आएकि शिवकुमारी निजि स्रोत बाट शिक्षा पेशामा पनि आवद्ध थिईन । थारु समुदायमा हुर्केकि शिवकुमारी आफनो नेतृत्व विकास विद्यार्थिकालमै गरीन ।

.

थारु समुदाय, मधेशि समुदाय र समग्र नगरवासिको आवश्यकता नगरको विकास भएको हुँदा त्यसको लागि आफनो खाँचो रहेको हुँदा आफनो उम्मेदवार एमालेको तर्फ बाट उपमेयरमा दिएको उनि बताउछिन । उनको भाषण र काम गर्ने क्षमता देख्दा र सुन्दा जो कोहिमा मन बाट नै उत्साह आउने गर्दछ । शिवराज नगरपालिका १ शिवपुर घर भई गाउँकै स्कुल श्री सरस्वति निमाविमा शिक्षक पेशा अङगालेकि शिवकुमारी घर परिवारकै ठुलो सहमतिमा पेशा लाई एका एक राजिनामा दिई राजनितिमा प्रवेश गरिन । २२ वर्षको कलिलो उमेर लाई राजनितिक मोड दिई सफल नेतृ वन्न चाहने शिवकुमारी अहिले स्थानिय तहमा निकै चर्चित छिन ।

.

रन्जु दर्शना भन्दा कम गुण नभएकि शिवकुमारी, दर्शना जस्तो मिडियाको भरमा चर्चामा आउन नचाहाने पनि उनि बताउछिन । जनमानसमा पहिले बाटै लोकप्रिता छाएकि शिवकुमारी जव राजनितिमा आईन उनि आफुले र आफनो संयुक्त प्यानललाई यस शिवराज नगरपालिकामा जिताउने कुरामा पनि उनि ढुक्क छिन

भर्खरै प्रकाशित

आत्महत्या सम्बन्धी सचेतनामुलक कार्यमा रोट्र्याक्ट क्लब राजधानीको पहल।

आत्महत्या सम्बन्धि समाचार र खबर हालको आवस्थामा दिनकै जसो सुन्दै र देख्दै आइरहेको कुरामा हामी सबै जानकार नै छौं । यसै पनि संसारको बढी मृत्यु…

रोट्याक्ट क्लव अफ लेखनाथद्वारा खाद्यान्न वितरण तथा स्वस्थ्य शिबिर कार्यक्रम…

रोट्याक्ट क्लव अफ लेखनाथद्वारा मिति २०७८ भाद्र २३ गते बुधबारको दिन तीजको अवसरमा पोखरा -२७ स्थित श्री कृष्ण प्रणामि मन्दिर तथा वृद्धश्राम खाद्यान्न वितरण तथा…

नेपाली कांग्रस कास्की क्षेत्र नं. २, प्रदेश ख का लागि…

नेपाली कांग्रेसको आसन्न १४ औं महाधिवेशनमा पोखराका सामाजिक अभियन्ता सुबास सिग्देलले नेपाली कांग्रस कास्की क्षेत्र नं. २, प्रदेश ख का लागि सभापति पदको लागि उमेद्वारी…

लोकतान्त्रिक शैक्षिक परामर्श संघ लुम्बिनी प्रदेशमा दिनेश पौडेल

लोकतान्त्रिक शैक्षिक परामर्श संघ लुम्बिनी प्रदेशमा दिनेश पौडेलको संयोजकत्वमा १८ तदर्थ समिति गठन भएको छ । नेपाली कांग्रेस निकट शैक्षिक परामर्श व्यवसायीहरुको भेलाले उक्त निर्णय…

रोट्रयाक्ट क्लब अफ सेन्ट्रल लुम्बिनीद्वारा बालगृहमा रात्रीभोज

रोट्रयाक्ट क्लब अफ सेन्ट्रल लुम्बिनीले आइतबार लुम्बिनीरोडस्थित सिद्धार्थ बाल गृहमा रात्री भोज कार्यक्रम गरेको छ । जनपूर्णिमा तथा रक्षा बन्धनको अवसरमा बालगृहमा उक्त कार्यक्रम गरिएको…