कार्यक्रम बन्द गर्ने मन्त्रीलाई तह लगाउने भए रबि लामिछानेले..न्याय माग्दै रबि कहाँ पुगे- राजु थापा(भिडियो)

कार्यक्रम बन्द गर्ने मन्त्रीलाई तह लगाउने भए रबि लामिछानेले..न्याय माग्दै रबि कहाँ पुगे- राजु थापा(भिडियो)

नेपाल टेलिभिजनबाट विगत १२ बर्षदेखि नियमित प्रसारणमा रहेको कार्यक्रम ‘सिधा प्रश्न’ बहस संचार तथा सूचना प्रविधी मन्त्री गोकुल प्रसाद बाँस्कोटाको ठाडो आदेशमा बन्द भएको छ।

कार्यक्रम संचालक राजु थापाले मन्त्री बाँस्कोटाको ठाडो आदेशमा कार्यक्रम बन्द भएको फेसबुकमा स्टाटस लेखेका छन्।

थापाले अन्तरवार्ता दिने क्रममा मन्त्री बाँस्कोटा श्री ३ महाराजको शैलीमा प्रस्तुत भएको बताएका छना। थापाले लेखेका छन्-‘ भित्र र बाहिर समेत मन्त्री बास्कोटाको शैली कुनै श्री ३ महाराजको भन्दा कम महशुस भएन । मैले यति धेरै दबाब बोध् गत १२ बर्षमा सायदै गरें होला । मन्त्रिले टेलिभिजनका पत्रकार र कर्मचारीलाई हाता भित्र पसे देखि नै नमस्कार नफर्काउने, हप्काउने, दप्काउने गरेको देखेर म सहस्र पासले बाँधिए झै भएर अन्तर्वार्ता लिन बसेको थिए । र अघि पछिको ब्यबहारले यस्तो लाग्थ्यो कि मन्त्रि हामीलाई आफ्नो रैति ठान्छन् ।’

थापाको पुरा स्टाटस यस्तो छ : संचारमन्त्रीको ठाडो निर्देशनमा राजु थापाको सिधा प्रश्न ? कार्यक्रम बन्द ।

नेपाल टेलिभिजनमा बिगत १२ बर्ष देखी सन्चालित कार्यक्रम सिधा प्रश्न ? संचारमन्त्री तथा सरकारका प्रबक्ता गोकुलप्रसाद बास्कोटाको ठाडो निर्देशनमा बन्द गरिएको हो । केही दिन अघि सोही कार्यक्रममा मन्त्री बास्कोटाले Live अन्तर्वार्ता दिंदा झुट् बोलेको कुरा सामाजिक सन्जालमा Viral भएपछि रिसाएर उक्त गलत कदम चालेका हुन् ।

देशका जनताको सुचनाको सम्बैधानिक हक प्रत्याभुत गराउने, स्वतन्त्र प्रेसलाई प्रबर्द्धन गर्ने महत्वपुर्ण जिम्मेवारीमा रहेका सरकारका प्रबक्ताको यो कदमले के यो सरकार स्वतन्त्र प्रेस गतिबिधिको विपक्षमा छ? सत्तालाई जवाफदेही बनाउने पत्रकार र सन्चार माध्यम नियन्त्रण गर्न चाहन्छ ? त्यस्तो कदम लोकतान्त्रिक हुनसक्छ ? सत्ताको भुत र मातले गरिने यस्ता गतिबिधिले सरकारको “सम्ब्रिध्द् नेपाल सुखी नेपाली” नारा हात्तिको देखाउने दांत मात्रै त हुँदैन ? भन्ने प्रश्न उठेको छ ।

अन्तर्वार्ताको दिनमा भित्र र बाहिर समेत मन्त्री बास्कोटाको शैली कुनै श्री ३ महाराजको भन्दा कम महशुस भएन । मैले यति धेरै दबाब बोध् गत १२ बर्षमा सायदै गरें होला । मन्त्रिले टेलिभिजनका पत्रकार र कर्मचारीलाई हाता भित्र पसे देखि नै नमस्कार नफर्काउने, हप्काउने, दप्काउने गरेको देखेर म सहस्र पासले बाँधिए झै भएर अन्तर्वार्ता लिन बसेको थिए । अन्तर्वार्ता दिंदा र अघि पछिको ब्यबहारले यस्तो लाग्थ्यो कि मन्त्रि हामीलाई आफ्नो रैति ठान्छन् ।

सभ्य लोकतान्त्रिक अभ्यास र सचेत जनता हुने देशमा मन्त्रिले बोलेको सफेद झुट् र गरेको गलत कार्य वापत मन्त्रि पद गुमाउनु पर्थ्यो होला तर हाम्रो देशमा उल्टै शासकको कोपभाजनमा पर्नुपर्छ । जनताको सुचनाको हक र प्रेस स्वतन्त्रताका बिरुद्ध् चालिने यस्ता अधिनायकबादी कदमको सम्बद्ध् सबै पक्षबाट उचित मुल्यांकन र प्रतिक्रिया हुनेनै छ ।

१२ बर्ष वर्षसम्म टेलिभिजन कर्म गर्दा मैले जनता र देशलाई केन्द्रमा राखेर कर्तब्य निर्वहन गर्ने कोशिस गरे ।

टेलिभिजन पत्रकारिता गर्ने क्रममा मलाई माया, साथ, सहयोग, सद्भाव दिने र आलोचना गर्ने सबैलाई हार्दिक आभार प्रकट गर्दछु। नमस्कार । यसैबिच राजु थापा रबि लामिछनो कहाँ पुगेका छन् । भिडियो हेर्नुस

Facebook Comments