नेपालकै पहिलो अन्डरपास सडक कलंकी अन्डरपास भोलीदेखि सञ्चालनमा आउने

काठमाडौं, ३१ साउन । भदौ १ गतेदेखि कलंकी अन्डरपास सञ्चालनमा आउने भएको छ । चिनियाँ सहयोगमा निर्माण भएको कलङ्की अन्डरपास भोलिदेखि संचालनमा आउने भएको हो । सडक विभागका महानिर्देशक मनिन्द्र नाथ श्रेष्ठले सांसदको विकास समितिको बैठकमा बोल्दै चिनियाँ निमार्ण कम्पनीसँग अन्डरपास सञ्चालन गर्ने बारे छलफल भएको जानकारी दिँदै भोलीदेखि सञ्चालनमा ल्याउने बताए ।

कलङ्की चोकमा अन्डरपास निर्माणको काम सम्पन्न भइसकेको र सन्चालनमा आएसँगै सो क्षेत्रले वर्षैदेखि खेप्दै आएको सडक जाम कम हुने अपेक्षा उनले गरेका छन् ।
‘अन्डरपास’ चार लेन फराकिलो र ३८ मिटर लामो छ । सडक जाम कम गर्न निर्माण गरिएको ‘अन्डरपास’ को सञ्चालनपछि नागढुङ्गा तर्फबाट कालिमाटीतिर आउने र कालिमाटीबाट नागढुङ्गातर्फ जाने सवारी साधनहरू अहिलेकै सडकको लेवलबाट आउने जाने गर्नेछन् ।

त्यसैगरी, चक्रपथमा घुम्ने सवारी साधनहरू जक्सनमा अवरोध नहुने गरी ‘अन्डरपास’ भएर सञ्चालन हुनेछ । त्यस्तै खसी बजारबाट नागढुङ्गा र कालिमाटीतिर तथा स्वयम्भूबाट नागढुङ्गा र कालिमाटीतिर जानका लागि पनि दुई–दुर्ई लेनको छुट्टै सर्भिस ट्रयाक निर्माण गरिएको छ ।

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

नेपाली प्रोफाइलमा खाता किन?

समाचार संग्रह गर्न तथा संग्रहित समाचार पढ्न सक्नुहुनेछ ।

नेपाली प्रोफाइलमा आफ्ना लेख प्रकाशित गर्न सक्नुहुनेछ ।

तपाईंको रुची अनुसारको समाचार पढ्न सक्नुहुनेछ ।