सिंगापुरले दियो नेपाललाई १ सय ५२ रनको लक्ष्य, के नेपालले आज सिंगापुरलाई हराउँला ?

सिंगापुरले दियो नेपाललाई १ सय ५२ रनको लक्ष्य, के नेपालले आज सिंगापुरलाई हराउँला ?

काठमाडौं, १७ भदौं । एसिया कप छनोट अन्तर्गत चौथो खेलमा सिंगापुरले नेपाललाई जितको लागि १ सय ५२ रनको लक्ष्य दिएको छ । कप्तान चेतन सूर्यवंशीले ६० रन जोडेपछि सिंगापुरले ४२ ओभरमा सबै विकेट गुमाउँदै १ सय ५१ रनमा अलआउट भएको हो । टस जितेर ब्याटिङ रोजेको सिंगापुरका लागि अनिश परामले ३१ रनको योगदान दिए । नेपालका लागि स्पिनरद्वय सन्दीप लामिछाने र ललित नारायण राजवंशीले ३-३ विकेट लिए। सोमपाल कामिले २ र वसन्त रेग्मीले १ विकेट हात पारे ।

अघिल्ला दुई खेलमा पराजित भएपनि नेपालले शनिबार मलेसियालाई १९ पराजित गर्दै छनोटमा पहिलो जित निकाल्दै छनोटको फाइनल खेल्ने आशालाई जीवितै राखेको थियो । आइतबार सिंगापुरलाई पनि पराजित गर्दै छनोटको फाइनल खेल्ने सम्भावनालाई थप बलियो बनायने योजनामा हुनेछ । अघिल्ला तीनै खेल हारेको सिंगापुरविरुद्ध सहज जितको खोजीमा रहनेछ । नेपाल र सिंगापुर अहिलेसम्म पाँचपटक आमने सामने भएका छन् । सबै पाँच भेटमा नेपाल विजयी हुन सफल भएको छ

२००८ को एसीसी एलिट ट्रफीमा नेपाल ६ विकेटले विजयी भएको थियो । २०१० विश्व क्रिकेट लिग डिभिजन–५ मा नेपाल १६ रनले विजयी भएको थियो । २०१० कै एसीसी एलिट ट्रफीमा पनि नेपाल २१ रनले विजयी हुन सफल भएको थियो । यस्तै नेपाल २०१४ को विश्व क्रिकेट लिग डिभिजन–४ मा ५ विकेटले तथा २०१४ मै भएको विश्व क्रिकेट लिग डिभिजन–३ मा १ सय ९० रनको भारी अन्तरले विजयी भएको थियो ।

आजै हङकङ र ओमानले तथा युएईं र मलेसियाबीच खेल हुदैछ । छनोटमा नेपालसँगै युएईं, हङकङ, ओमान, मलेसिया र सिंगापुरले प्रतिस्पर्धा गरिरहेका छन् । छनोटको शीर्ष दुई टिमले फाइनल खेल्नेछ । फाइनलको विजेताले एसिया कपमा स्थान बनाउनेछ ।

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

नेपाली प्रोफाइलमा खाता किन?

समाचार संग्रह गर्न तथा संग्रहित समाचार पढ्न सक्नुहुनेछ ।

नेपाली प्रोफाइलमा आफ्ना लेख प्रकाशित गर्न सक्नुहुनेछ ।

तपाईंको रुची अनुसारको समाचार पढ्न सक्नुहुनेछ ।