प्रदेश नम्बर ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल देउवाविरुद्ध यसरि खनिए

बुटवल, १९ असोज । प्रदेश नम्बर ५ का मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले नेपाली काग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले पार्टीमा आफु भित्रको बिरोधलाई मत्थर पार्न सरकार बिरुद्ध योजनाबद्ध रुपमा लागेको आरोप लगाएका छन् । देउवाले निर्वाचनमा जिम्मेवारी बाट उम्कन्न दोष जति नेकपालाई दिएको उनको भनाई छ ।

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को प्रदेश कमिटीले आज बिहान बुटवलमा आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा पाटीका स्थायी कमिटी सदस्य तथा प्रदेश इञ्चार्ज समेत रहेका मुख्यमन्त्री पोखरेलले निर्वाचनमा काग्रेस पराजित भएपछी पार्टी भित्रबाट बिरोध हुन थालेपछी सभापति देउवाले आफनो बिरोधलाई मत्थर पार्न सरकार बिरुद्धको आन्दोलनमा पार्टीलाई गराएको बताए । मुख्यमन्त्री पोखरेलले दुई कम्युनिष्ट पार्टी औपचारिक रुपमा एक भएपछी काग्रेसले योजनाबद्ध रुपमा सरकार माथि प्रहार गरीरहेको समेत बताए ।

उनले समाजका बेथितिहरुलाई अन्त्य गर्दै सुधार र बिकासका एजेण्डाका साथ संघिय सरकार अघि बढन खोजिरहेकोमा समाजमा अस्थिरता चाहिरहने शक्तिले नियोजित रुपमा अफवाह फैलाई रहेको पनि बताए । उनले बलियो सरकार बनेका समयमा हिंसा सहेर बस्नु हुदैन भन्ने मनोवल महिलाहरुमा बढेकाले महिला हिंसाका घटना बाहिर आउने क्रम बढेको उल्लेख गर्दै त्यस्ता घटनामा संलग्नलाई कडा कारवाही हुने बताए । उनले सरकारले यातायात क्षेत्रको सिण्डिकेट, निर्माण क्षेत्रको दवदवा, गैर सरकारी संघ सस्थाहरुको अनुगमन तथा बजारको एकाधिकार तोडेर समाजमा सुधार गर्न खोज्दा पनि सरकार माथि प्रहार भईरहेको बताए । कार्यक्रममा पार्टीका प्रदेश अध्यक्ष तथा पुर्वसभामुख ओनसरी घर्तिले पार्टीका सबै कार्यकर्ताको बनोवललाई उचो बनाउदै पार्टीलाई बलियो बनाउने बताईन ।
नेकपाको प्रदेश कमिटिको बैठकले प्रदेश अन्र्तगतका १२ जिल्ला मातहतका कमिटि गठनका लागि शिसफारिस गर्न र पार्टीका तत्काल कार्यक्रम सञ्चालनका लागि प्रत्येक जिल्लामा ४। ४ जनाको कार्यदल गठन गरेको छ ।

भर्खरै प्रकाशित

रोट्र्याक्ट क्लव अफ भरतपुर हाईटको पदस्थापना सम्पन्न , वर्ष २०२१-२२को…

रोट्रयाक्ट क्लब अफ भरतपुर हाईटले आफ्नो तेस्रो पदस्थापना समारोह भव्यताका साथ सम्पन्न गरेको छ। रोटरी क्लव अफ भरतपुरद्वारा स्पोन्सर गरिएको यस क्लव निस्वार्थ भावनाले समाजलाई…

आत्महत्या सम्बन्धी सचेतनामुलक कार्यमा रोट्र्याक्ट क्लब राजधानीको पहल।

आत्महत्या सम्बन्धि समाचार र खबर हालको आवस्थामा दिनकै जसो सुन्दै र देख्दै आइरहेको कुरामा हामी सबै जानकार नै छौं । यसै पनि संसारको बढी मृत्यु…

रोट्याक्ट क्लव अफ लेखनाथद्वारा खाद्यान्न वितरण तथा स्वस्थ्य शिबिर कार्यक्रम…

रोट्याक्ट क्लव अफ लेखनाथद्वारा मिति २०७८ भाद्र २३ गते बुधबारको दिन तीजको अवसरमा पोखरा -२७ स्थित श्री कृष्ण प्रणामि मन्दिर तथा वृद्धश्राम खाद्यान्न वितरण तथा…

नेपाली कांग्रस कास्की क्षेत्र नं. २, प्रदेश ख का लागि…

नेपाली कांग्रेसको आसन्न १४ औं महाधिवेशनमा पोखराका सामाजिक अभियन्ता सुबास सिग्देलले नेपाली कांग्रस कास्की क्षेत्र नं. २, प्रदेश ख का लागि सभापति पदको लागि उमेद्वारी…

लोकतान्त्रिक शैक्षिक परामर्श संघ लुम्बिनी प्रदेशमा दिनेश पौडेल

लोकतान्त्रिक शैक्षिक परामर्श संघ लुम्बिनी प्रदेशमा दिनेश पौडेलको संयोजकत्वमा १८ तदर्थ समिति गठन भएको छ । नेपाली कांग्रेस निकट शैक्षिक परामर्श व्यवसायीहरुको भेलाले उक्त निर्णय…