प्रदेश नं. ५ मन्त्रीपरिषद्को बैठकले ग¥यो यस्तो निर्णय

बुटवल, २१ असोज । प्रदेश नं. ५ को आज बसेको मन्त्रीपरिषद्को बैठकले १५ वटा विभिन्न अवधारणा पत्र स्वीकृत गरेको छ । सरकारका प्रबक्ता बैजनाथ चौधरीले १५ वटा अवधारणा पत्र स्वीकृत गरिएको जानाकारी दिए ।


शुसासन विधेयक २०७५ सम्बन्धमा तयार गरिएको अवधारणा पत्रमा आज बसेको मन्त्रिपरिषद्को बंैठकले सैद्धान्तिक स्वीकृत दिएको छ भने प्रदेश सञ्चार नितीलाई स्वीकृत गरेको छ । प्रबक्ता चौधरीले विधेयकको अवधारणा पत्र स्वीकृत संगै बजेट कार्यान्वयनका लागि केही सहज हुने बताए । उनले अहिले सरकारले दशै तिहार पछि बस्ने संसदमा विजनेश कम नहुने गरी विधेयकहरु तयार भइरहेको बताए ।
मन्त्रीपरिषद्को बैठकले विपद् व्यवस्थापन कोष निर्देशिका स्वीकृत, प्रदेश प्रहरी सम्बन्धी कानुन व्यवस्थ ागर्न बनेको विधेयकको अवधारणा पत्र स्वीकृत, प्रदेश प्रसारण सम्बन्धी कानुन व्यवस्था गर्न बनेको विधेयक अवधारणा पत्र स्वीकृत गरेको छ । त्यस्तै गाउ सभा नगरको कानुन निर्माण प्रक्रिया सम्बन्धी ऐन लागु गर्न मिति तोक्ने निर्णय बैठकले गरेको छ । त्यस संगै स्थानिय तहका पदाधिकारी तथा सदस्यको सुविधा ऐनको पहिलो संसोधनको मिति तोक्ने बैठकले स्वीकृत गरेको छ । यसो गर्दा स्थानिय तहका जनप्रतिनिधीहरुको सेवा सुविधा घटबढ हुन सक्नेछ ।
त्यस्तै प्रदेश आकास्मिक कोष, प्रदेश तथ्याङ, प्रदेश सार्वजनिक खरिद, प्रदेश बन, खानी अन्वेषण, प्रदेश पर्यटक, प्रादेशिक खेलकुद विकास सम्बन्धी व्यवस्थ ागर्न बनेको विधेयकको सम्बन्धमा बनेको अवधारणापत्र स्वीकृत गरेको छ । त्यस्तै प्रादेशिक युवाहरुको क्षमता विकास सम्बन्धी व्यवस्थ ागर्न बनेको विधेयकको अवधारणापत्रमा शैद्धान्तिक स्वीकृत प्रदान गरेको छ ।

प्रबक्ता चौधरीले अझै पनि मन्त्रालयहरुमा कर्मचारी नआउँदा बजेट कार्यान्वयन चुनौती रहेको बताए । प्रदेश सरकारले केही कर्मचारी आफै नियुक्त गरेर भएपनि काम नरोक्ने बताएका छन् । डिभिजन, सव डिभिजनका लागि कार्यालय प्रमुख सरकारले पठाए बाँकी कर्मचारीको अभाव पुर्ति सरकार आफैले करार नियुक्ती गरेर भएपनि काम गर्ने उनको भनाई छ ।
स्थानिय प्रशासन मन्त्रालयले कर्मचारी नखटाएकै कारण मन्त्रालयमा कर्मचारी अभाव भएको उनको भनाई छ । “पठाएका कर्मचारी समेत आएका छैनन्, कतिपय आउने भन्दा भन्दै सेवा बाटामै सकिने खालका कर्मचारी पठाएको छ” प्रबत्ता चौधरीले भने ।

भर्खरै प्रकाशित

रोट्र्याक्ट क्लव अफ भरतपुर हाईटको पदस्थापना सम्पन्न , वर्ष २०२१-२२को…

रोट्रयाक्ट क्लब अफ भरतपुर हाईटले आफ्नो तेस्रो पदस्थापना समारोह भव्यताका साथ सम्पन्न गरेको छ। रोटरी क्लव अफ भरतपुरद्वारा स्पोन्सर गरिएको यस क्लव निस्वार्थ भावनाले समाजलाई…

आत्महत्या सम्बन्धी सचेतनामुलक कार्यमा रोट्र्याक्ट क्लब राजधानीको पहल।

आत्महत्या सम्बन्धि समाचार र खबर हालको आवस्थामा दिनकै जसो सुन्दै र देख्दै आइरहेको कुरामा हामी सबै जानकार नै छौं । यसै पनि संसारको बढी मृत्यु…

रोट्याक्ट क्लव अफ लेखनाथद्वारा खाद्यान्न वितरण तथा स्वस्थ्य शिबिर कार्यक्रम…

रोट्याक्ट क्लव अफ लेखनाथद्वारा मिति २०७८ भाद्र २३ गते बुधबारको दिन तीजको अवसरमा पोखरा -२७ स्थित श्री कृष्ण प्रणामि मन्दिर तथा वृद्धश्राम खाद्यान्न वितरण तथा…

नेपाली कांग्रस कास्की क्षेत्र नं. २, प्रदेश ख का लागि…

नेपाली कांग्रेसको आसन्न १४ औं महाधिवेशनमा पोखराका सामाजिक अभियन्ता सुबास सिग्देलले नेपाली कांग्रस कास्की क्षेत्र नं. २, प्रदेश ख का लागि सभापति पदको लागि उमेद्वारी…

लोकतान्त्रिक शैक्षिक परामर्श संघ लुम्बिनी प्रदेशमा दिनेश पौडेल

लोकतान्त्रिक शैक्षिक परामर्श संघ लुम्बिनी प्रदेशमा दिनेश पौडेलको संयोजकत्वमा १८ तदर्थ समिति गठन भएको छ । नेपाली कांग्रेस निकट शैक्षिक परामर्श व्यवसायीहरुको भेलाले उक्त निर्णय…