३९ दिनपछि हट्यो जापानमा आपतकालीन अवस्था

सन थापा, जापान । विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोनाभाइरस (कोभिड–१९) संक्रमित बढेपछि घोषणा गरेको आपतकालीन अवस्था जापान सरकारले ३९ औं दिनबाट हटाएको छ । कोरोना संक्रमणको दर घट्दै गएपछि जापानका प्रधानमन्त्री शिन्जो आवेले सोमबार पत्रकार सम्मेलन गरी आपतकाल हटेको घोषणा गरेका हुन् ।

गत अप्रिल १७ मध्यरातबाट लागु गरेको आपतकालीन अवस्था विभिन्न चरणमा ४७ ओटै प्रान्तमा घोषणा गरेको थियो । यसैगरी कम संक्रमण भएको प्रान्तहरूमा चरणबद्द रूपमा आपतकालीन अवस्था हटाउदै आएको थियो भने सबैभन्दा बढी संक्रमित प्रान्त टोकियो, कानागावा, होक्काईदो, साईतामा, चिबामा अन्तिममा हटाएको हो ।

आपतकालीन अवस्था हटेपनि यहाँको प्रभावित बनेको होटल व्यवसाय, यातायात, कलकारखाना, उधोग लगायतका क्षेत्र सामान्य अवस्थामा आउन अझै समय लाग्ने बताईएको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म जापानमा संक्रमितको संख्या १६ हजार ६ सय ३२ र योकोहामा पोर्टमा क्वारेन्टाईन गरेको डाइमण्ड प्रिन्सेस क्रुज पानीजहाजका यात्रुहरु ७ सय १२ गरी १७ हजार ३ सय ४४ जना पुगेका छन्। जसमध्ये ८ सय ६४ जनाको मृत्यु, १ सय ६६ जना गम्भीर बिरामी र १४ हजार २ सय ६५ जना सन्चो भएको जापानी समाचार संस्था एनएचकेले जनाएको छ । जसमध्ये सात जना नेपाली संक्रमित भई उपचारपछि सामान्य अवस्थामा रहेको जनाईएको छ ।

भर्खरै प्रकाशित

रोट्र्याक्ट राजधानीको मानसिक स्वास्थ्यबारे भर्चुअल कार्यक्रम सम्पन्न

मिति : २०७८-०४-१६काठमाडौं, मानसिक स्वास्थ्य प्रवर्द्धनका लागि रोटर्याक्ट क्लव अफ राजधानी (आर आइ डिष्ट्रिक्ट ३२९२, नेपाल र भुटान)ले मिति २०७८/०४/१६ गते भर्चुअल मानसिक स्वास्थ्य चेतना…

नारायणगढमा संयुक्त रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न

रोटरी क्लब अफ नारायणगढ, रोट्रयाक्ट क्लब अफ नारायणगढ, स्पाउस क्लब अफ नारायणगढ र स्ट्यान्डर्ड चार्टर्ड बैंक लिमिटेड सम्युक्त आयोजना र इन्टयाक्ट क्लब अफ वाल्मीकि शिक्षा…

Heel Pain / Plantar Fasciitis /कुर्कुच्चा / पैताला दुखाई र…

रोट्रयाक्ट क्लव अफ सैनामैनाको अध्यक्षमाः भुसाल

रोट्रयाक्ट क्लव अफ सैनामैनाको छैठौ पद हस्तान्तरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । पद हस्तान्तरण कार्यक्रम सन् २०२०-२१ का अध्यक्ष शिशिर पोखरेलले २०२१-२२ का अध्यक्ष प्रज्वल…

Project TO2gether: सिद्दार्थनगर नगरपालिकामा अवस्थित आइसोलेसन सेन्टरलाई अक्सिजन कन्सनट्रेटर सहयोग

रोट्यार्याक्ट क्लब अफ काठमाडौ र रोट्यार्याक्ट क्लब अफ अलुम्नी अफ युनिभर्सिटी अफ मोराटोवाको संयुक्त पहलमा एउटा र रोटरी क्लब अफ काठमाण्डुको सहयोगमा एउटा गरि रोट्यार्याक्ट…