२०७९ मंसिर १७ शनिबार

लसुनको अत्यधिक सेवन गर्नुहुन्छ ? यस्ता छन् साइड इफेक्ट

काठमाडौं । लसुनको सेवन स्वास्थ्यका लागि फाइदाजनक हुन्छ। लसुन औषधिय गुणले भरिपूर्ण हुन्छ। लसुनमा भिटामिन, आइरन, क्याल्सियम र पोटासियम जस्ता पोषक तत्वहरू पाइन्छ, जसले धेरै स्वास्थ्य समस्याहरू हटाउन मद्दत गर्छ। तर, लसुनले सधैँ फाइदा मात्रै गर्छ भन्ने पनि छैन। कहिलेकाँही यसले हानीसमेत गर्छ। हो, लसुनको अत्यधिक सेवन स्वास्थ्यका लागि हानिकारक हुन सक्छ।

अत्यधिक लसुन खानुका बेफाइदा

कलेजोमा समस्या हुन सक्छ

लसुनको अत्यधिक सेवनले कलेजोमा समस्या निम्त्याउन सक्छ। काँचो लसुनमा एन्टिअक्सिडेन्ट पाइने हुनाले कलेजोमा विषाक्त पदार्थ जम्मा हुनसक्छ र यसका कारण कलेजोमा विषाक्तताको समस्या हुन सक्छ। त्यसैले लसुनको अत्यधिक सेवनबाट बच्नुपर्छ।

पाचन सम्बन्धी समस्या आउन सक्छ

लसुनको अत्यधिक सेवनले पाचन सम्बन्धी समस्या निम्त्याउन सक्छ। किनभने खाली पेटमा लसुन खाँदा पेट फुल्ने, ग्यास, बान्ता, पखाला र पेट फुल्ने जस्ता समस्या हुन सक्छ। तसर्थ, यदि तपाईं पाचन समस्याबाट पीडित हुनुहुन्छ भने, तपाईंले लसुनको अधिक सेवन नगर्नु पर्छ।

रक्तस्राव समस्या हुन सक्छ

लसुनको अत्यधिक सेवनले रगत बग्ने समस्या हुन सक्छ। किनभने लसुनमा केही यस्ता गुण पाइन्छ, जसले रगतलाई पातलो बनाउने काम गर्छ। त्यसैले रगत पातलो पार्ने औषधि सेवन गर्नुहुन्छ भने लसुनको सेवनबाट बच्नुपर्छ।

२०७९ भाद्र १५, बुधबार ००:०४ गते 0 Minutes 74 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई info@nepaliprofile.com मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?