२०८० आश्विन ५ शुक्रबार

अझै रुकेन पर्साकाे विभिन्न नाका भएर तस्करी

वीरगञ्ज – पर्सामा अबैध कारोवार एवं तस्करी चरम सिमामा पुगेको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय पर्सा र सशस्त्र प्रहरी हेडक्वाटर १३ नम्बर गणको मिलोमतोमा ड्राईपोट भन्दा पश्चिमपारीको सबै नाकाहरुबाट तस्करी लाइन खुलेको छ । प्रहरीले पर्सा सदमुकाम छेवछावको क्षेत्रबाट पनि केहि तस्करहरुलाई लाइन दिएको भएपनि ठूलो लाइन ग्रामिण इलाकाबाटै अहिले सुचारु रहेको छ ।

पर्सा प्रहरीले स्थानिय बुद्धिजिवी,नागरिक समाज एवं पत्रकारहरु झुक्याउने गरी सदरमुकाम आसपासको क्षेत्रमा तस्करी नियन्त्रणमा कडाई गरेको नाटक गर्ने गरेको एवं नामु्द तस्करहरुसँग मोटो रकम नजराना बुझेर ग्रामिण क्षेत्रबाट लाईन खुल्ला गरेको स्रोतको दावी छ ।

पर्सा प्रहरीले सदमुकाममा तस्करी शुन्यमा झारिएको जति ढोल पिटेपनि पर्साको भिस्वा बन्जारी,मिर्जापुर,नाजकी टोला,अमरपट्टी,प्रसौनी,पहकामैनपुर,सवैठवा,धोरे,ठोरी लगायताको क्षेत्रबाट ठूलो परिमाण प्रहरीले तस्करीलाई बढावा दिएको छ ।

सशस्त्र प्रहरी गुल्म सवैठवाका प्रमुख डिएसी केशवराज ओलियाको मातहतमा भिस्वा मिर्जापुरबबाट भैसी, धान,गहुँ,खुखुराको चल्ला,माछा, किराना,काजु,लाताकपडा लगायतको ठूलो परिमाणमा तस्करी भइरहेको छ ।धोरेमा खेस्राहाको नहरको बाटो हुदै रातीको समयमा प्रहरीले ठूलो परिमाणमा भौसी र रंगाको तस्करी गराउँन सहयोग गरेको छ । यसबाट प्रहरीलाई मोटो रकमको अबैध आम्दनी भइरहेको श्रोतको दावी छ । श्रोतका अनुसार भन्सार छली गरी ल्याइएका भैसी र रंगालाई नेपाल भित्रयाउन सशस्त्र प्रहरी गुल्म खेस्राहाले प्रति भैसी १५०० रुपैया बुझने गरेका छन् ।

रातीको समयमा गोरेटो बाटो र खेत भएर भैसी रंगा भित्रयाउँदा स्थानियहरुको धानवाली समेत नष्ट हुने गरेका छन् ।त्यसैगरी मिर्जापुर बाट धान गहुँ, भैसी, किराना आइटम र कस्मेटिक लगायतको समाग्रीहरुको भारीमात्रामा तस्करी भइरहेको छ । श्रोतका अनुसार तस्करहरुले गहुँ र धानको तस्करी गर्नेहरु बोरा भित्र कपडा समेत लुकाएर नेपाल भित्रयाउने गरेका छन् ।

त्यसैगरी बिओपी मिर्जापुर प्रमुख सशस्त्र प्रहरी निरिक्षक दिपेन्द्र मल्ल र बन्जारी बिओपीका सशस्त्र प्रहरी निरिक्षक बिष्णुहरी थपाको कमाण्डमा तस्करी मौलाएको भएको छ भने सशस्त्र प्रहरी गुल्म भिखमपुरको कमाण्डमा भारतीय सिमापारीको बजार भंगहा, इनर्वा,महादेवपट्टी लगायतबाट नेपालमा अबैध रुपमा माल समान आइरहेको छ । हरेक नाकाबाट हुने गरेको तस्करीमा नेपाल प्रहरीलाई पनि भाग आउने गरेको कारण नेपाल प्रहरीका प्रमुख सहितका ग्रामिण इलाकामा रहेका अधिकारीहरु मौन वस्ने गरेका छन् ।

तस्करीहरुबाट डिल भएका रकमहरु गुमुवा मार्फत नेपाल प्रहरी र सशस्त्र प्रहरीले असुली गर्ने गरेका छन् । समयमा नजराना वापतको रकम नदिए माल समान वाटोमै प्रहरीले रोकी जपत गर्ने गरेका छन् ।

यसरी देशकै अर्थतन्त्र डगमगाएको बेला देशको सुरक्षाका लागि खटिने राष्ट्र सेवकहरुले भन्सारी छलीलाई प्रत्साहन गर्दा राजस्व घटेको छ । लामो समय समय यस्तै रहने हो भन्ने देशलाई यस्ता अधिकारीहरुले डुवाउन सक्न भएको हुँदा त्यस तर्फ केन्द्र र प्रदेशका प्रहरी प्रमुख तथा अधिकारीहरुलाई सचेत हुनु पर्ने देखिन्छ ।

२०८० भाद्र २८, बिहीबार १६:१७ गते 1 Minute 419 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई info@nepaliprofile.com मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार