२०८० फाल्गुन १० बिहीबार

स्पा सेन्टरमा छापा मारेर ३ युवतीको उद्दार, ७ जना पक्राउ 

वीरगञ्ज – मानव बेचबिखन नियन्त्रण इकाई क्षेत्र मुख्यालय बेतिया एसएसबी कार्यालय ४७ औं कोर एसएसबी रक्सौल (बिहार), लखनऊ प्रहरी र मिशन मुक्ति फाउन्डेसन, एनजीओ “हम” विभूतिखण्ड गोमतीनगर लखनउमा संयुक्तद्धार अभियान चलाइएको थियो जसमा एक स्पा सेन्टरमा छापा मारिएको थियो। जहाँबाट ०३ युवतीलाई रिहा गरी स्पा सेन्टरका सञ्चालकसहित ७ जना पक्राउ परेका छन् ।

मानव बेचबिखन नियन्त्रण इकाई एरिया हेडक्वार्टर बेतिया एसएसबी कार्यालय ४७ औं कोर एसएसबी रक्सौल (बिहार) का इन्स्पेक्टर मनोजकुमार शर्मालाई दुई महिना अघि नेपाल र पूर्वोत्तरका केही युवतीहरूलाई जागिरको नाममा विभिन्न शहरमा जबरजस्ती लैजाने गरेको जानकारी प्राप्त भएको थियो ।

नेपाल फर्किएकी युवतीको सूचना पाएपछि इन्स्पेक्टर मनोजकुमार शर्मा लखनउ पुगेर केही दिन छिन्हट र विभूतिखण्ड लखनउमा अनुसन्धान गरेका थिए । यही क्रममा विभूतिखण्डस्थित मन्त्री निवासनजिकै रहेको स्पा सेन्टरमा युवतीहरूलाई वेश्यावृत्तिमा लगाइने गरेको थाहा पाए । त्यसपछि इन्स्पेक्टर मनोजकुमार शर्मा, मिशन मुक्ति फाउन्डेसनका निर्देशक वीरेन्द्र कुमार सिंह र एनजीओ “हम” का डा. संगीता शर्माले योजनाको काम गरे।

यो जानकारी डा. सुचिता चतुर्वेदी, पुलिस अधीक्षक, सुचित्रा चौधरी आईपीएस, यूपी स्टेट कमिसन फर प्रोटेक्शन अफ चाइल्ड राइट्स, लखनऊ 1090 द्वारा साझा गरिएको थियो। घटनाको गम्भीरता बुझेर उनले एसीपी अभिनव र उनको लखनउ पुलिसको टोलीलाई तुरुन्तै कारबाही गर्न आदेश दिए। कार्य र सहयोग।

छापा मारिएपछि स्पा सेन्टरमा बालिकाहरूलाई जबरजस्ती देहव्यापारमा धकेल्ने काम भइरहेको खुलासा भएको थियो भने गरिब युवतीहरूलाई फोन गरेर वा एजेन्टमार्फत धेरै राम्रो काम पाउँछु भनी भनिन्थ्यो र त्यसपछि क्रमशः जबरजस्ती जबरजस्ती गरिँदै आएको थियो । उनीहरूलाई केन्द्रमा वेश्यावृत्तिमा लगाइयो।

टोलीले त्यहाँ आफ्ना एक सहकर्मीलाई ग्राहकको रूपमा प्रस्तुत गर्‍यो, जसले मालिकसँग कुरा गर्‍यो र भिडियो रेकर्ड गर्‍यो। त्यसपछि टोलीले वेश्यावृत्ति भएको पुष्टि गरेपछि छापा मारेर युवतीलाई छाड्यो ।स्पा सेन्टर सञ्चालकले वेश्यावृत्तिमा जबरजस्ती गराएको युवतीले आरोप लगाएका छन् । अहिले बालिकाहरुको काउन्सिलिङ भैरहेको छ । पक्राउ परेका मालिक, उनका म्यानेजर र अन्य युवासँग सोधपुछ भइरहेको छ ।

अनुसन्धानका क्रममा आउने तथ्यका आधारमा कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाइएको प्रहरीले जनाएको छ ।-एजेन्सी

२०८० मंसिर १७, आईतवार १०:१५ गते 1 Minute 27 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई info@nepaliprofile.com मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुक र ट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार